Chanyeol
Alig telt el két nap, de én nem tudtam még
megszokni, hogy a bátyám, aki állítólag egy felnőtt férfi a kanapémon tanyázik,
és néha zokogásban tör ki. Sosem voltam egy érzelmes ember, valahogy az
kimaradt az eddigi életemből, így mikor rákezdett én inkább a munkámba
temetkeztem és a különféle pirulákat nézegettem, olvastam a leírásokat, a
mellékhatásokat. El kellett terelnem a figyelmem, nem érdekelt a bátyám, túl
sok volt, már akkor meguntam, de elviseltem, mert muszáj volt.
Junmyeonnal megbeszéltük, hogy elkezdi
ajánlani az én gyógyszeremet, hogy meglegyen a havi kvótám, viszont egyszerre hármat
„árultam” és pont az vette át, ami a legkelendőbb volt. Abból mindenféleképpen meglett
volna, de a másik kettő nem kellett neki, akkor még nem tudtam, hogy miért.
Kaptam egy céges kocsit, így sokkal könnyebben jártam a kórházak között, azzal
viszont nem számoltam, hogy a csomagtartóba nem igazán férnek majd el a
dobozok, így végül a hátsó ülésre is dobnom kellett a pirulás tasakokból.
Junyeol épp az xbox-on vezette le a dühét,
hangosan káromkodott, ordított csapkodott, pedig nem tett semmi rosszat ellene
a szerkezet. Én a telefonommal a kezemben ültem az ebédlőben és a
telefonkönyvbe újonnan felvett számot figyeltem megrögzötten. Fel akartam hívni, beszélni akartam vele,
tudni, hogy ő benne hagytam-e nyomot, hogy rávehető-e egy találkozásra, furcsán
éreztem magam, Baekhyun érdekelt. Nem úgy, mint Junmyeon, nem az volt az első,
ami beugrott, hogy milyen gyönyörű látvány lenne magam alatt, talán a betegsége
miatt? Talán feléledt bennem az orvos, aki mindig is akartam lenni, aki elbújt
az apám akarata mögött, a kíváncsiság.
- Junyeol,
lehalkítanád, kérlek! – ordítottam át a nappaliba bátyámnak, de ő csak egy pillanatra
fordította felém a fejét.
-
Mi? Ja – fogta fel végre, amit mondtam neki – nem – rázta meg fejét, majd ugyanúgy
ordítva fordult vissza a képernyő felé. Legszívesebben idegesen caplattam volna
oda elé, kapcsoltam volna ki a tévét és kirugdostam volna a lakásomból, de nem
tehettem meg, elvégre a bátyám volt.
- Telefonálnék
– szusszantottam egyet, majd lassan húztam el az ujjam a nevét, majd már ki is
csengett.
Torkomban hatalmas gombóc keletkezett, azt
sem tudtam mégis mi a fenét kéne mondanom neki, hogy kezdek el vele beszélgetni?
- A szépséget hívod? – pattant fel azonnal
a kanapéról és elindult felém, míg én kézzel próbáltam eltolni magamtól, hogy
ne jöjjön a közelembe. Csapkodni kezdtem, hogy végre elmenjen, de csak
visszakaptam minden egyes ütésemet.
-
Byun Baekhyun – szólt bele kissé rekedtes hangon, majd hangosan fújta ki a
levegőjét, mire bennem rekedt a levegőm. Mégis most mi legyen? Mutatkozzak be,
vagy egyből térjek a tárgyra? Zavarban voltam, sosem éreztem még ilyet. – Van valaki
a vonal másik végén vagy letehetem? – kérdezte kissé lemondó sóhajjal, mire én
felkaptam a fejem, és elléptem a Junyeol ütése elől.
-
Chanyeol vagyok – szóltam bele gyorsan egy gyors nyelés után. Nem akartam, hogy
letegye.
- Honnan van meg a számom?
Nem
tudtam neki válaszolni, mert bátyám ismét az arcomba sétált, én pedig teljes
tenyeremet nyomtam a képébe, hogy végre eltűnjön a szemem elől.
- Felhívtad a rendelőt?
- Na, ki az? – suttogta az ember, aki
megkeserítette az életem.
- Fogd már be! - csaptam felé eltalálva valamijét,
de nem foglalkoztatott, hallottam tőle még egy „áú”-t, de közben Baekhyun ismét
kérdezett.
- Ki
adta meg a számom? – kissé ingerültebb volt én pedig nem tudtam hírtelen mit
mondani rá.
- A recepciós – nyögtem ki nagy nehezen
valamit, majd vártam, hogy mi lesz a következő lépés. Ő fog mondani valamit,
vagy nekem kéne a tárgyra térnem?
- Akit kefélgetsz… gondolom – szusszant ismét
egy nagyobbat, majd hangos motoszkálás csoszogás, míg én arrébb léptem, és levágódtam
a kanapéra. Az idegességem a térdem rázkódásában jelent meg, mire Junyeol rám
mutatott és nevetni kezdett.
- Mit mondott? – kérdezte suttogva, mire én
csak felmutattam neki a középső ujjamat és azonnal Baekhyunnal kezdtem el
foglalkozni.
-
Eljössz velem kávézni? - húztam egy apró
mosolyra ajkaimat, majd csak megszorítottam az alattam lévó párnát. Féltem a
reakciójától, nem tudtam mit kéne várnom, nem tudtam, hogy milyen lesz velem.
Egy bunkó, aki elküld a fenébe, vagy egy naiv „kisfiú”, aki egyből mindenre
igent mond.
- Minek?
-
Mert orvos látogató vagyok, nem egy bunkó – mosolyogtam egyre szélesebben. Volt
benne valami kis komiszság, ami nagyon tetszett. A két véglet között
sétálgatott, és nem egyezett bele egyből a dolgokba, húzta az agyam, nekem
pedig tetszett.
- Hehehe,
tök ugyanaz, tapasztalatból mondom – kuncogott az elején, majd ismét sóhajtott
egyet.
- Nem haragudj rám, amiért annyira
megbámultalak a múltkor, de… gyönyörű voltál! – szusszantam egyet én is, mire
bátyám hangos hahotázásba kezdett.
-
Kussoljál már – dobtam felé mosolyogva egy párnát, majd visszatértem a
beszélgetőpartneremhez, aki gúnyosan nevetett bele a telefonba.
Annyira tetszett a hangja, minden, amit produkált,
annyira más volt, mint a többiek. A nők általában
túl naivak voltak ahhoz, hogy rájöjjenek, hogy valójában csak kihasználom őket,
és semmit sem érzek irántuk. Persze én sem voltam mindig ilyen érzelmetlen
tuskó, a tinédzser korszakomban -ami talán a tizenhatos évem volt-, volt egy
barátnőm, akinek megadtam minden tőlem telhetőt, viszont szavakkal sosem
éreztettem vele, hogy érzek valami komolyabbat, valójában lehet nem is éreztem
semmit, csak bebeszélte nekem azt, hogy szeretem.
Junymeon pedig… ő az egyetlen férfi, akivel lefeküdtem,
akivel megbeszéltük, hogy mindaz, ami köztünk van csupán testiség, vágy, nincs
benne érzelem. Ő nem volt hülye, megértette és szerintem volt is neki valakije,
akivel talán komolyabb volt, csak ő sem merte magának bevallani.
A
csend, ami beállt kissé megijesztett, így azonnal felkaptam a fejem, és megnéztem
a telefont, hogy vonalban van-e még vagy letette.
- Halló? – kérdeztem rá azért, hogy biztos
legyek benne és nem csalt a szemem.
- Igen… igen ?
- Azt
hittem letetted – mosolyodtam el hangján. Olyan volt, mintha elbambult volna,
netán gondolkozott valamin, majd rájött, hogy ő most épp telefonál. Ilyen
feledékeny lenne?
- Le kellett volna? – incselkedett ismét,
ami miatt még inkább elkezdtem érdeklődni. Milyen lehet maga Byun Baekhyun?
- Ha letetted volna, most nem tudnál
cikizni.
- Addig nem teszed le és nem hagysz békén,
míg nem mondok igen ugye?
- Nem igazán.
-
Akkor holnap ötkor a Lulu’s-ban.
- Oké, szia – tettem le azonnal, és
örömömben ugrálni kezdtem. Lassan odaléptem a bátyámhoz és erősen ütlegelni
kezdtem, mindenhol ahol csak értem, míg ajkaimon a görbület nem akart lefagyni.
- Aú.. mindenre erőszakkal reagálsz – kaptam
vissza minden egyes ütést.
Nem tudom
miért tettem meg, nem tudom miért akartam én bármit is Baekhyuntól, nem
értettem saját magam. Olyan voltam, mintha agymosáson estem volna át, egy másik
énem bújt ki onnan legbelülről. Bár öt órát mondott háromnegyedre már bent
terpeszkedtem, és vártam, hogy megjelenjen, de nem volt sehol. Azon
gondolkoztam, mi van, ha felültet, ha elhiteti velem, hogy eljön, eközben ő
otthon röhög a markában.
Már ötven is elmúlt pár perccel, mikor
megjelent az asztalomnál, és elém csúsztatott egy limonádéval teli poharat. Felpillantva
rá nyelnem kellett egyet, olyan hirtelen ért a felismerés miszerint ő itt
dolgozik. A hófehér ingjén felül két gombot szabadon hagyott így láthattam a
mellkasán húzódó gyönyörű bőrét, csípőjére egy csúnya, barna-kockás kötény volt
kötve, míg a lábait egy kopott farmerbe bújtatta. Annyira formás volt, egy nő
is megirigyelhette volna, majdnem kifolyt a nyálam enyhén elnyílt ajkaim
között.
Elfordult, visszalépett a pulthoz, ahogy egy
rövid hajú lánnyal váltott pár szót, oda adta a kötényét neki, majd elvett egy
szívószálas poharat, és velem szemben foglalt helyet. Agyamat ellepték a
furábbnál furább gondolatok, miszerint mondanom kéne neki valamit, bókolni,
vagy egyszerűen letámadni.
- Ne haragudj, hogy is hívnak? – kuncogott egyből,
majd csibészes mosolyra húzta ajkait, és bele túrt a hajába. Én csak csillogó
szemekkel figyeltem őt, meginduló nyállal. Közben azon erőlködtem, hogy ki
tudjam nyögni a nevem, de valami körülvett, talán az illata kúszott azonnal az
orromba, és lefagytam. Nem tudtam mi a fenét kezdjek magammal.
- Park Chanyeol.
- Ah igen, Chanyeol mi a
taktikád? – kérdezte, mire én kissé meglepődtem, aminek hangot is adtam.
- A taktikám? – kérdeztem vissza azonnal
felhúzott szemöldökkel, nem tudtam honnan jött ez neki. Mire kíváncsi, arra,
hogy ténylegesen orvos látogató vagyok-e és miért pont Junmyeonhoz járok, vagy
valami teljesen más érdekli.
- Jaj várj, igazad van.
Kihagytam azt a rész, ahol megdumáljuk kinek milyen a családja, hol végzett,
mikor jött rá, hogy meleg – sorolta a dolgokat egymás után, míg szemeivel
folyamatosan a tekintetemet fürkészte. Ujjaival a poharának széléhez simuló
szívószálat piszkálta ezzel levezetve a benne kavargó dolgokat. Bár teljesen
elvesztem szemeiben érzékeltem, hogy remeg. Ujjai néha-néha hozzáütődtek a
műanyaghoz és lábai sem akartak megnyugodni. A betegségeinek jele elég hamar
szem elé kerültek, bár nem zavart, hisz elvarázsolt.
-
Gyönyörű a szemed – nyögtem ki nagy nehezem, mire elnevette magát, és két
tenyerébe fogta az üvegtárgyat, melyen megcsillant a beáramló napsugár.
- Ennyi? Komolyan? Jobbat nem
tudsz?
- Ez az
igazság, gyönyörű – mosolyodtam el, majd belekortyoltam az általa hozott
italomba. Tényleg komolyan gondoltam, megfogott, és akkor nem csak a szokásos
szövegemet toltam. Éreztem, ahogy felforrósodott testemen végig halad a hűsítő
folyadék, majd minden figyelmemet ismét neki szenteltem. Azoknak a vékony ajkaknak,
a gyönyörű szinte már koromfekete szemeknek, melyek sminkelve voltak, de
eszméletlen jól állt neki.
- Oh hát köszönöm – játszotta a szerény, naiv
kisfiút – Most miről beszélgessünk a gyerekkoromról? Vagy arról mit szóltak a
szüleim ahhoz, hogy a pasikra bukom? Mikor lettem beteg? – pimasz volt, játszott
velem és tetszett. Minden, ahogy formálta a szavakat, amilyen hangsúllyal
mondta, nem volt hülye, tudta mire megy ki a játék.
- Te mindig ilyen dög vagy? – húztam kaján
mosolyra ajkimat és közelebb hajoltam hozzá. Bár éreztem magamon, hogy valami
nincs rendben, hisz a szívem fent dobogott a torkomban, éreztem, ahogy száguld
a vérem mégsem álltam le. Ő játszadozott velem, akkor én is megtettem, hisz nem
volt veszteni valóm.
- Most kimondottan jó fej vagyok szóval…
értékeld – húzta fel mindkét szemöldökét, majd ivott egy kortyot a kétes színű
itókájából. Nem tudtam mit ihatott, lehetett az holmi ízesített víz, de a gyógytea
is eszembe jutott. Ujjai remegtek, hozzá ütődtek az üvegpohár szájához, majd
mikor észrevette, hogy figyelem elvette ujjait és inkább az asztal alá dugta
őket. Nem akartam, hogy zavarja az, hogy én közben tanulmányozom őt, hisz semmi
bajom nem volt vele. Gyönyörű volt, még a remegő ujjaiban is tudtam
gyönyörködni, hisz keze olyan volt, akár egy nőé, vékony ujjakkal áldották meg,
körömágya nagy volt, és a körmeit is hosszabbra hagyta.
- Ez a nyugalmi tremor mikor jön elő? – fúrtam
tekintetem az övébe, és próbáltam rá venni, hogy válaszoljon is, és ne térjen ki.
Persze Baekhyunról beszélünk azonnal visszavágott.
- Semmi közöd hozzá – simított tarkójára, majd
megtámasztotta a fejét és úgy nézett rám.
- Akkor, ha izgatott vagy? – beszéltem
egy fél fokkal halkabban, hogy ne hallja meg minden idegen, hogy éppen mi is
tárgyalunk ki éppen. Szemöldökömet kétszer felhúztam, mire hatalmas mosolyra
húzódott a szája. Apró kuncogást is produkált, majd megrázta a fejét.
- Nincs okom arra, hogy izgatott legyek.
- Dehogynem, én izgatlak!
- Annyira, hogy bele remegek? – billentette oldalra a fejét akár egy kiskutya. Hirtelen
öntött el a forróság, valahogy elindult bennem a vágy, ami eddig a meghúzott
vonalon belül maradt, viszont Baek lénye, és a kis játéka annyira tetszett,
hogy nem tudtam neki ellen állni.
- Igen, mert az agyad teljesen
mást diktál, mint a tested, ne hazudj – nyaltam meg ajkaimat a végén, majd egy
hosszabb pislantás után ismét szemeibe bámultam akárcsak az egész
beszélgetésünk alatt.
Csak pislogtunk egymásra, mint két idióta, én
Baekhyun szemeit fürkészte, és próbáltam kitalálni mi játszódik le benne, mit
gondolhat, és mit akarhat mondani.
- Menjünk – ejtette ki lassan,
jól érthetően ezt az egyetlen szót, míg én elfelejtettem levegőt venni. Ez azt
jelenti, hogy én Baekhyunnal fogok innen elmenni szó szerint?
Oh basszus nem
gondoltam volna, hogy ilyen könnyen megy majd!