Chanyeol
Megfagyott a levegő
körülöttünk, ahogy tekintetünk találkozott, nyelnem kellett egyet, annyira
gyönyörűnek találtam őt, nem tudtam mihez hasonlítani. A szemkontaktust Suho
zavarta meg azzal, hogy megkérdezte mi a vészhelyzet. Hisz igaz, elég súlyos
betegség, ahhoz, hogy egy huszonöt éves férfit kelljen ezzel diagnosztizálni.
- Szóval itt az áll, hogy
kisebb vészhelyzet – nyitotta ki újból a kórlapot, melyen végig futatta a tekintetét,
majd felpillantott a szemüvege fölül a betegre.
- Igen, mert ma, ahogy haza értem kirabolták
az otthonom, és ellopták a Parkinson gyógyszereimet is, de ma jól vagyok,
vagyis eddig nem volt baj. Tudja, ismerem Wu Yifant, ő mondta, hogy magához jöhetek,
és segít nekem ebben az ügyben. – ahogy beszélt, végig csak az ajkait tudtam
figyelni, elcsodálkoztam rajta, hogy mennyire gyönyörű, tekintetet megfogó
külseje van, és már fantáziáltam róla. Eddig semmi közöm nem volt a pasikhoz,
erre most az összes elkezd majd érdekelni? Mi a fene ütött belém?
- Yifan rendes ember – csillant egy mosoly
Suho ajkain, majd felsóhajtott. Letette a papírost a hófehér ágyra, levette a
nyakából a sztetoszkópot és a papírokra helyezte. Elkezdte tapizni az ágyon
kissé feszülten ülő férfit, aki kínosan fordította el a fejét, és annyit
mondott: Azt azért nem mondanám.
Nem tudtam ki lehetett az a
Yifan, Junmyeon honnan ismeri ráadásul a szépség is tudja ki az, én meg mint
egy idióta csak álltam a falnál, és folyamatosan figyeltem őket. Minden
rezdülésüket, Suho ujjait, ahogy végig nyomkodja a másik karját, a nyakát és a
combjait is.
Elsorolta, hogy milyen gyógyszereket szed,
amiket ugye Suhonak fel kellett írnia, majd csak annyit kérdezett ilyen
fiatalon, hogy-hogy Parkinsonos, van-e felmenője a dolognak.
- Hát rengeteg kivizsgáláson
voltam, először azt hitték, hogy izomgyulladás, aztán Wilson-kór, Huntington,
megvizsgáltak MSÁ-ra, PSP-re, szifiliszre… De az is negatív – pillantott rám
kacéran, majd visszafordult a doki felé. Úgy éreztem, mintha ezzel valamit
sugallni akart volna nekem. Amolyan, szabad préda vagyok nézése volt. – Úgy
éreztem volna magam, mint egy béna ringyó. Nézzük mi volt még… öhm.. agytumor,
azt hittem meghalok, mikor arra gondoltak, nagyon megijedtem, féléven át
epilepsziára gyanakodtak, aztán nagy nehezen kiderült, hogy a jó öreg Parkinson
– mosolyodott el gúnyosan.
Annyi mindent átélt alig huszonöt évesen,
mégis önfeledt volt, mosolygott, és kacérkodott velem. Bár tetszett, hogy nem
sajnáltatja magát, nem az a visszahúzódó kisegér, nem depresszív –vagyis nem
olyannak tűnt- úgy éreztem minden rendben vele, és nem gátolja semmiben sem a
betegsége, pedig egy remegős, idegrendszeri betegséggel biztos nem tejfel az
élet.
- Van neurológusa? – hangzott el a kérdés,
amit őszintén már vártam. A szőkés hajú kínosan mosolygott, majd végig
ropogtatta a hátát.
- Ssssz.. szakítottunk – kuncogta el magát,
majd ismét hátra pillantott rám. Sosem érzett valami kerített a hatalmába, csak
néztem a fénylő énjét, ajkain végig vezettem a tekintetem, ahogy halvány
rózsaszín izmocskáját végig húzta vékony, ívelt párnáin. Nyelnem kellett egy
nagyobbat, hogy lehűtsem magam, alig egy órája elégített ki a dokikám, mégis
megkívántam. A kis beteget, akinek a neve nem maradt meg bennem, csak annyi,
hogy valami B betűs.
- Van biztosítása? – irkálta a papírját
Dr.Kim, mire a beteg ciccegett egyet, és előhúzott a zsebéből egy köteg pénzt.
- Minek az nekem? – nevetett fel harsányan,
mintha semmi gondja nem lenne, és csak egy egyszerű rutin vizsgálatra jött
volna. Én teljesen elkalandoztam, a hangjának tengerében fürdöttem, ajkaival
játszadoztam, míg ő lassan húzta le a combján a nadrágot, és mutatta meg
hófehér, selymes bőrét, amin egy csúnya lilás folt éktelenkedett.
Hirtelen megráztam a fejem, de jól láttam,
Suho lassan nyomkodta meg a vidám betege bőrét, majd csak annyit mondott
pókcsípés. Nekem ismét el kellett nyelnem a majd’ kibuggyanó nyálamat. Képes
voltam megbámulni, többször szemezni vele, egyetlen ittlétekor, úgy hogy előtte
a dokival voltam. Nem vagyok normális, hogy ilyen helyre csöppentem ráadásul
képes vagyok a pasik után folyatni a nyálam! Mikor lettem homokos?
- Chanyeol! – lengette meg előttem a kezét
Junmyeon, majd lassan nyomott egy csókot teljesen kiszáradt ajkaimra. Fejben
még mindig a betegen agyaltam, valahogy el kell érjem, hogy újra találkozzunk,
ha csak egyszer is, de meg kell őt szereznem, egy éjszakára, egy hétre, vagy
egy életre mindegy.
- Hmm? – kaptam fel a fejem.
Csak a nagy szemeibe tudtam bámulni, majd szusszannom kellett egyet, ha nem
akartam lebukni, miszerint itt áll előttem a főnököm(?) és közben a páciensére
csorgatom a nyálam.
- Akkor beszállsz hozzájuk? Jól keresnek, és
csak a havi kvótádnak kell meglennie, illetve ahogy az előbb említettem egy
hetes amolyan tanfolyam.
- Persze benne vagyok! – Bár bele
egyeztem, azt sem tudtam mibe fogok bele.
***
Két hét alatt
ügyesen megtanultam, hogy kell gyógyszert eladni, olyan gyógyszereket,
amelyeknek nincs annyi mellékhatása, megkapható a gyógyszertárban, de termék
mintát csak tőlem kaphatnak, a minimális fizetésért, meg kell lennie a havi
kvótának, ami olyan százezer doboz elpasszolásával jár, ha többet szórok szét a
kórházak között, több pénz jár.
Persze a
„kiképzőm” egy nő volt, akivel úgy ünnepeltük meg a tanfolyam végén, hogy
dugtunk. Elvégre én vagyok Park Chanyeol, aki hajkurássza a nőket, és a pasikat,
vagyis eddig még csak Junmyeont, na meg a kis Parkinsonos betegét is szeretném,
de nem volt képem felhívni még a recepciós, álneves csajt, mert… Egy nem tudom
hogy hívják, elfelejtettem, kettő a beteg nevére sem emlékszem.
Épp húztam magam
utána bőröndöt –amiben a tucat gyógyszeres doboz foglalt helyet- mikor
megláttam az üvegajtón át, hogy Dr.Kim egy magas markáns arcú, szőke hajú
férfival beszélget. Furcsa érzés kerített hatalmába, kissé csalódott voltam,
láttam azt, ahogy egymásra pillantottak, a kézfogásuk másvolt, mintha a másik
férfi kezei nem csak a kezeit fogdosták volna egykoron. Nem a féltékenység
égett bennem, egyszerűen csak abban a pillanatban olyan fura volt, látni mással
azt, akivel én már egyszer voltam. Sosem érdekelek azok a nők, akikkel eddig
voltam, sosem éreztem senki iránt semmit, de Junmyeon volt az első pasi, akivel
lefeküdtem.
- Oh Chanyeol, már
vártalak, itt vannak a minták? – mosolygott rám, én pedig csak nagyot fújtatva
próbáltam magamból kiengedni azt a kellemetlen érzést, ami a mellkasomban
foglalt helyet.
- Persze itt
vannak – tettem ötven dobozt az asztalára, majd helyet foglaltam.
Valójában sosem gondoltam volna, hogy egy pasival ennyire
felemelő érzés együtt lenni, ezerszer szűkebb volt, mint egy nő, ezerszer
jobban beindított, ahogy az elfúló kissé pasis hangján nyögte a nevemet, nem
kellett hallgatnom a hisztijét, amiért csak arra használtuk ki egymást, hogy
levezessük a feszültséget. Nem érdekelt minket semmi, csak élveztük egymás
testi adottságait, én a dokiét, míg ő az enyémet.
Egy hónap alatt teljesen belerázódtam a gyógyszeresdibe,
volt tizenkét kórház, akikhez mindennap jártam, ilyen-olyan gyógyszer
mintákkal, a havi kvótám két hét alatt lement, de csak azért, mert képes voltam
bedobni magam. Mindenkinek elcsavartam a fejét, és sikerült úgy intézkednem,
hogy az a bizonyos recepciós, álnevén nevezve Sunny is hanyatt dobja magát
nekem. Junmyeonnal megbeszéltük, hogy ez nem több mint szex, ha úgy van,
lefekszünk egymással, semmi több, neki is jó, meg nekem is.
Egy nyugis estémen
épp pakolásztam a dobozból a cuccaimat, mert elköltöztem, közelebb a városközponthoz,
távolabb anyáméktól. A fizetésemnek köszönhetően gyorsan bezsebeltem magamnak
egy új lakást, meg egy kissé lepukkant kocsit, amit csak arra használtam, hogy
a mintákat hordozzam benne.
Hangos dörömbölés
szakította félbe a pakolásomat, nem tudtam ki lehet az. Amberrel rég megszakítottam
a kapcsolatot, nem is tudta az új címemet, Sunnyhoz én jártam, Junmyeonnal
pedig általában a kórházban estünk egymásnak. Értetlenül lépkedtem az ajtóhoz,
lassan nyitottam ki a nyílászárót, és meglepődve néztem az előttem álló férfit.
Hírtelen dühös
lettem, mindig is utáltuk egymást, erre idetolja a pofáját? Képes ide jönni,
úgy, hogy évekig, sőt még a múltkori családi vacsorán is azt kellett hallgatnom
mekkora lúzer vagyok? Hogy miattam nem lép a családunk a ranglétrán?
- Junyeol… -
ejtettem ki ajkaimon bátyám nevét, halkan, de annál gúnyosabban. Fájt már csak
az is, hogy megjelent, hogy annyi rossz után képes volt eljönni hozzám, anyától
tudakolta meg biztosan a tartózkodási helyem, csak neki mondtam el.
- Ezt… baszhatom –
kezdett el mű hisztizni, és önkényesen indult el befelé, ledobta a bőröndjét és
a kanapémra feküdt. Hevesen kapkodta a levegőt, szinte már pánikrohamot
szimulált, én pedig csak a szememet forgatva csuktam be az ajtót és derékra
tett kézzel vártam, hogy végre befejezze.
- Elmondanád, mi a
halál bajod van? Elvégre én csak az öcséd vagyok, aki miatt szar a család.
Tudod! – próbáltam ráébreszteni hol is van. Az öcsnél, aki mindig az utolsó
volt, akit mindig bántott, akit sosem becsült meg.
- Nina elhagyott,
megcsalt. Gondoltam, hogy félre kefél, de nem fogtam fel. Chanyeol segítened
kell nekem egy kicsit – állt fel és lassan lépkedett felém, míg én egyre inkább
elhúzódtam tőle.
Kárörvendően
elmosolyodtam, valójában rohadtul örültem neki, hogy végre vele is történik
valami szar, nem csak mindig velem. Nina és Junyeol lassan tíz éve házasok
voltak, a bátyám, már akkor elkezdte ezt az egész tőzsdés izét, amihez én sosem
értettem, és valójában azt sem tudtam mit takar ez a dolog. Csak annyi maradt
meg, hogy sok pénzt szerzett vele, és mindig őt ünnepeltük.
Nyakamba
csúsztatta a kezét és szorosan ölelt, én meg kidülledt szemekkel kezdtem ellökni
magamtól.
- Jun… mi nem ölelkezünk, te is tudod – szóltam rá kicsit
hangosabban a kelleténél. Ő csak lemondóan sóhajtott, és elengedett. Nem tudtam
mit kellene éreznem, sajnálatot, szeretetet –elvégre a bátyám- vagy valami
mást? A vicc csak az volt az egészben, hogy én sosem éreztem senki iránt
semmit, vágyon kívül.
A bátyám a kanapémra költözött, én pedig még az nap este
úgy döntöttem felhívom Sunnyt, és megpróbálom valahogy elkérni tőle a szépség
számát.
- Miújság? – kérdeztem csak úgy jóindulatból, mert az is
szorult belém azért. Mesélni kezdett a napjáról, arról mennyire unatkozik, ami
valójában nem érdekelt, csak és kizárólag a beteg érdekelt.
- Öhm… kéne nekem az egyik beteg száma… Valami Byun…
- Byun Baekhyunra
gondolsz? – kérdezte kicsit halkabban. Hallottam a hangján, hogy nem repes az
örömtől, hogy más iránt érdeklődök, de nekem kellett az a srác, minden
értelemben.
- Igen, azt
hiszem, a múltkor bent volt és tudod… minimum vagy öt neurológust ismer, a cég
új Parkinson gyógyszert dob a piacra, meglátogatom és gazdag leszek, amúgy meg
semmi közöd hozzá – mosolyogtam, és már elő is vettem egy papír fecnit meg egy tollat,
hogy a diktált számokat feljegyezzem.
- Nem adhatunk ki beteg telefonszámot – suttogta.
- A tiédet is megadtad, Rossz lány - incselkedtem
Hevesen dobogni
kezdett a szívem, szinte gombóc került a torkomba, ahogy eljutott a tudatomig,
hogy hamarosan tényleg meglesz a telefonszám, és minimum egy találkozót lebeszélhetek
Baekhyunnal. Lapok susogása, kaparászás,
hangos szuszogás, majd elkezdte diktálni a számot, amit kaján vigyorral a
képemen firkantottam le a papírra.
-Istennő vagy – kuncogtam a telefonba, majd minden
előzetes nélkül letettem.
Boldogan bokszoltam bele a levegőbe, majd a bátyám mellé
pattantam.
- Mizu? – mosolyogtam
rá. Láttam, hogy ő azért nincs annyira jó passzban, még mindig ideges volt, nem
igazán tudtam mégis mi baja van, vagyis valójában nem is érdekelt, leszartam,
ahogy ő is engem régen.
- Milyen az új munkád? – kérdezett vissza, miközben az
ujjaival játszadozott. Nem tudtam miért érdekli őt, elvégre sosem volt rám
kíváncsi, tizenhét éves korom óta külön lakok anyáéktól, alig találkoztam
velük, egy évben egyszer, erre most baj történt, gondolom nem akart anyáékhoz
menni és nálam szenved.
Mesélni kezdtem
neki, nem mentem bele a dolgokba, mindent csak felszínesen meséltem el, persze
azért azt elecseteltem mennyi nővel voltam együtt, majd elértem oda, hogy a gyógyszeriparhoz
csatlakoztam. Bár megemlítettem neki Junmyeont, nem tudtam, mégis hogy mondjam
el neki, hogy ő is megvolt.
- És vele is voltál?
Vagy pasikkal nem csinálod? – kérdezte, miközben a csokiját majszolta. A nyálam
leszaladt a torkomon és köhögésbe kezdtem. Nem akartam elhinni, hogy tényleg megkérdezte,
képes kinézni belőlem azt, hogy pasival is legyek, ennyire átlátszó lennék?
- Csak, mert
muszáj volt.
Rájöttem, hogy egy dologban mindig is túl jó voltam, a hazugságokban. Hazudtam az összes nőnek,
akivel együtt voltam, hazudtam Sunnynak, Junmyeonnak, anyának, a bátyámnak és
valamilyen szinten saját magamnak is.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése